add_theme_support( 'custom-background' ); Informacja Turystyczna Jawor » 23. JAWORSKIE KONCERTY POKOJU
07th May2017

23. JAWORSKIE KONCERTY POKOJU

by admin

23. Jaworskie Koncerty Pokoju
Wiosna w mieście Jawor, to nie tylko kwitnące drzewa, ale świadomość wielkiego święta muzycznego. Po raz kolejny piękny i zabytkowy Ewangelicki Kościół Pokoju w Jaworze, gościł będzie w swoim cudownym wnętrzu, dzieląc się ze słuchaczami doskonałą akustyką, artystów z całej Polski i z zagranicy. W tym roku szczególnie uroczyście z okazji Pięciuset Lat Reformacji. Jak co roku i ten cykl został podzielony na 5 koncertów z myślą, że każdy meloman znajdzie coś ze swojego stylu muzycznego. Rozpoczynamy Koncertem Inauguracyjnym, wśród wykonawców solista znakomity trębacz Tomasz Gluska oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza. Występy orkiestry spotkają się uznaniem krytyki i cieszą się wielkim aplauzem publiczności w całej Europie i na świecie. Orkiestra swoimi korzeniami sięga lat trzydziestych i istniejącej wówczas w Bydgoszczy Miejskiej Orkiestry Symfonicznej. Zespół prowadzili w przeszłości wybitni artyści, a od 2015 roku obowiązki szefa artystycznego pełni Kai Bumann.

Franza Schuberta – III Symfonię D-dur, D: 200, Josepha Haydna – Koncert na trąbkę i orkiestrę Es – dur Hob VIIe:1, Feliksa Mendelssohna – Bartholdy’ego – IV Symfonię A-dur „Włoską”, op. 90

Sprzedaż i rezerwacja biletów od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–15.00 w kasie Muzeum Regionalnego w Jaworze, tel. 76/870 30 86; w siedzibie Informacji Turystycznej przy ul. Rynek 3 w godz. 9.30–15.30 lub godzinę przed wydarzeniem w Kościele Pokoju w Jaworze.

Serdecznie zapraszamy!