add_theme_support( 'custom-background' ); Informacja Turystyczna Jawor » 23. JAWORSKIE KONCERTY POKOJU
11th Jun2017

23. JAWORSKIE KONCERTY POKOJU

by admin
23. Jaworskie Koncerty Pokoju
Koncert jazzowy MISTRZOWIE JAZZU

Miłośników jazzu zapraszamy w sobotę, 24 czerwca 2017 r. o godzinie 19.00 do Kościoła Pokoju w Jaworze, na koncert godny mistrzów w wykonaniu Adam Bałdych Trio.

Adam Bałdych skrzypek, kompozytor, absolwent AM w Katowicach, przez wielu krytyków uznawany za wirtuoza skrzypiec. Okrzyknięty “cudownym dzieckiem” szybko zaczął koncertować z wybitnymi muzykami w Polsce, całej Europie i USA. Wśród artystów z którymi współpracował, znaleźli się zarówno niezwykle doceniani muzycy jazzowi, ale również artyści związani z muzyką popularną.

Artysta zaprosił do współpracy przy tym projekcie dwóch niezwykle kreatywnych muzyków – gitarzystę Szymona Mikę oraz pianistę Krzysztofa Dysa, tworząc koncert, którego mianownikiem są silne muzyczne osobowości, instrumenty strunowe oraz nieskrępowana improwizacja a punktem odniesienia europejska tradycja wynikająca z muzyki poważnej i folkloru. Artyści realizując m.in. kompozycje z epoki Średniowiecza i Renesansu, ponadczasowe kompozycje Hildegardy z Bingen, Wacława z Szamotuł czy Thomas Tallisa wprowadzają je w świat współczesnych technik wykonawczych, sonorystyki i jazzu.